Antalya Kapadokya Turu (2 Gece 3 Gün)

Antalya

Başlangıç Fiyatı

650

Genel Bakış

2 gece 3 gün sürecek olan Antalya Kapadokya Turu programımız, güzel ülkemizin en popüler turistik yerlerinden biri olan Kapadokya’yı ziyaret etmek için harika bir seçenektir.

Antalya’da bolca yüzerek ve güneşlenerek bir tatilin tadını çıkardıysanız, artık birçok medeniyetin beşiği olmuş Kapadokya gibi bir kültürel ve tarihi bir mirası keşfedip öğrenerek beklentilerinizi değiştirmek ve tatilinizi çeşitlendirmek isteyebilirsiniz.

Bu nedenle, kendi programınıza güzel bir mola verin ve bize katılıp UNESCO tarafından da onaylanmış bir Dünya Mirası ile tanışma fırsatını yakalayın!

 

Fiyata Dahil / Dahil Olmayan Hizmetler

 • Transfer
 • Konaklama
 • Sigorta
 • Rehberlik
 • Göreme Müzesi Giriş Ücreti 45 TL
 • Yeraltı Şehri Giriş Ücreti 10 TL
 • Balon Turu
 • Sema Gösterisi
 • Türk Gecesi

Tur İmkanları

Ön Ödeme
Otel Transferi
Rehberlik
Rezervasyonlar
Yemek

Tur Planı

Sabah erken saatlerde sizi tam donanımlı ve konforlu aracımızla otelinizden aldıktan sonra Antalya’dan ayrılıp, Kapadokya için yola çıkacağız.

Antalya’nın bir ilçesi olan Side’de, bu uzun süreli seyahat deneyimi için bedeninizi ve zihninizi rahatlatmanız amacıyla güzel bir mola vereceğiz ve daha büyük bir otobüse geçeceğiz.

İlahi bir sevgiyle Allah’a âşık olan ve İslam tarihinde de, kültürümüzde de çok büyük bir öneme sahip olan Mevlana’ya adanmış Mevlana Müzesi, turumuzun ilk durağı olacak.

Bu müzede onu daha iyi tanıyacak, mezarını göreceğiz. Bununla birlikte diğer dervişlerin de hayatlarını inceleyip felsefelerini öğrenebileceksiniz. Kısacası, son derece keyifli bir şekilde bilgiler edinmeye daha ilk durağımızda başlayacaksınız.

İkinci durağımızda, eski gezginler veya esnaflar için konaklama noktası olarak kullanılmış antik bir Kervansaray’ı ziyaret edeceğiz. Ziyaretimiz boyunca, buradan geçmiş olan İpek Yolu’nun önemini, dönemin ticaret geleneklerini ve bu bölgede yaşamış tüccarların ve halkın hayatı hakkında bilgiler edineceğiz.

Burada ki süremiz dolduğunda Saratlı Kırkgoz Yeraltı Şehri’ne doğru hareket edeceğiz.

Kapadokya sınırlarında bulunan Saratlı Kırkgoz Yeraltı Şehri, antik dönemdeki işgallerden kaçıp saklanarak hayatta kalmak için çabalamış koskoca bir uygarlığın gözle görünür bir kanıtıdır.

Bu şehrin sınırlarında, kayadan oyularak yapılmış ve parçalara bölünmüş bir şehri keşfedeceksiniz; ki bu şehir savaşçıların ve askerlerin tehlikesinden uzakta, birlikte barış içinde yaşayabilmek için kurulmuştur. Profesyonel rehberlerimizin anlatımıyla çok daha ilginç hikayeler dinleyeceksiniz.

Burada süremiz dolduktan sonra dinlenmeniz için sizi Kapadokyada konaklayacağımız otele götüreceğiz.

Turun normal kapsamına dahil olmayan bu Kapadokya’da sıcak hava balonu uçuşu keyfi ilginizi çekiyorsa onu satın alabilirsiniz. Katıldığınız takdirde sabahın erken saatlerinde gökyüzünde süzülerek ve eşsiz manzarayı izleyerek 1 saat boyunca nefes kesici anlar yaşatacaksınız.

Dilerseniz turumuza dahil etmek için hemen satın alabilirsiniz.

Göreme’nin en büyük peri bacası olarak bilinen Uçhisar Kalesi, Antalya Kapadokya gezisi programımızın bir diğer durağı olacak.

Burada, muazzam boyuttaki peribacasının içine girip Göreme’yi panoramik bir açıyla seyredeceğiz. Bu inanılmaz deneyim birçok fotoğrafla taçlandırılacak ve ardından yakındaki restoranda lezzetli bir yemek yiyeceğiz.

Daha sonra Çavuşin Köyü’nü, yani Kapadokya’nın en eski şehirlerinden birini keşfedeceğiz.

Yalnızca eskiliği değil, hikâyesi ile de Hıristiyanlık için çok önemli bir yerdir Çavuşin… Buradaki süremiz boyunca onu ayrıntılı olarak tanıyacak ve manzarasının keyfini çıkaracağız. Tepelerinin her yerinde benzersiz taş oyması binaları ve kovukları görüntüleme şansını bulacağız.

Çavuşin Köyü’nden ayrıldıktan sonra Aşk Vadisi’ne ulaşacağız.

Antalya Kapadokya turumuzun ikinci gününün son durağı olmayı hak eden Aşk Vadisi olacak. Bu vadi bütün yamaçları boyunca farklı peribacası türlerini veya diğer tuhaf kaya oluşumlarını gözlerimizin önüne serecek. Burası manzara fotoğrafçılığı için müthiş bir kaynak olduğundan sanatsal manzara fotoğrafları çekmeye çalışmanızı tavsiye ederiz.

Süremizin sonuna geldiğimizde otelimize ulaşmak için bu noktadan ayrılacağız.

Otelde lezzetli yiyeceklerle hazırlanan bir akşam yemeği yiyeceğiz. Daha sonra odanıza çekilebilir ya da semazenlerin gösterisini izlemek için Türk Gecesi’ne katılabilirsiniz.

(Bu etkinlik tura dahil değildir, ancak çevrimiçi olarak ayrıca rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ve programda sunulacak olan geleneksel ve muhteşem manzaralarının tadını çıkarabilirsiniz.)

Sabah olduğunda güzel bir kahvaltı yapacağız ve üçüncü günümüzü başlatmak için otelden ayrılacağız.

Sabah kahvaltımızı yaptıktan ve otelden ayrılacağız. Daha sonra seramik yapımı ve ürünleri ile ünlü olan Avanos’a ulaşacağız. Burada seramik atölyelerinden birini ziyaret edeceğiz ve seramik sanatının sırlarını işin ustalarından öğreneceğiz.

Ardından, onun doğal güzelliği gözlemlemek ve fotoğraflarını çekmek amacıyla Kızılırmak Nehri’nde duracağız. Molamızın ardından tekrar otobüse binip, peribacalarının en eşsiz hallerinden birini görebileceğiniz Üç Güzeller’i ziyaret edeceğiz.

Üç Güzeller’i göreceğimiz bu ilginç ve heyecan verici moladan sonra tekrar otobüse bineceğiz ve güzel Antalya Kapadokya Turu programımıza ev sahipliği yapan güzel Kapadokya’mıza veda edeceğiz.

Antalya’ya giderken yolda öğle yemeği için bir restoranda duracağız ve molanın ardından seyahatimize devam edeceğiz.

Yaklaşık 18.00 civarında Antalyada ki otelinize varacağız; o andan itibaren de dinlenmek veya diğer aktivitelerin keyfini çıkarmakta özgür olacaksınız. Dilerseniz düzenlediğimiz diğer Antalya turları ile gününüzü taçlandırabilir, dilerseniz odanıza çekilip Kapadokya anılarınızı tazeleyebilirsiniz.

İlgili Turlar

  Tur Bilgileri

  Tur Konumu

  Diller