Antalya Perge Aspendos Side Turu

Antalya

Başlangıç Fiyatı

800

Genel Bakış

Düzenlediğimiz Antalya Perge Aspendos Side Turu, muhteşem plajları ve koyları sebebiyle genellikle yalnızca “yazlık” bir tatil beldesi olarak bilinen Antalya’nın pek de bilinmeyen diğer yüzünü keşfetme şansı verir.

Gerçekten de Antalya yalnızca yaz turizmine değil, her mevsime eşlik edebilecek birbirinden özel güzelliklere sahiptir. Arkeolojik alanlar ve doğa harikaları gibi… İşte bu tam günlük Antalya gezisine katılarak bahsi geçen ikiliyi kolayca birleştireceğiz. Yani antik kentleri ziyaret edip hoş manzaraların tadını çıkarabileceksiniz.

Turumuz boyunca yapacağımız şeyleri öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilir ve ikna olmaya hazır olabilirsiniz!

Fiyata Dahil / Dahil Olmayan Hizmetler

 • Transfer
 • Açık Büfe Öğle Yemeği
 • Giriş Ücretleri
 • Rehberlik
 • Sigorta
 • Kişisel Harcamalar
 • İçecekler

Tur İmkanları

Ön Ödeme
Otel Transferi
Rehberlik
Rezervasyonlar
Yemek

Tur Planı

Belirlenen saatte sizi tam donanımlı, modern ve konforlu tur otobüsümüzle otelinizden alıp, turumuzun başlangıç noktası olan Perge’ye götüreceğiz.

Tur boyunca göreceğimiz yerler hakkında bilgi verecek olan lisanslı rehberlerimiz de size eşlik edecek.

Yolculuktan sonra Antalya’nın Aksu ilçesinde bulunan turumuzun ilk durağı, Perge Antik Kenti’i olacak. Perge, Roma İmparatorluğu döneminin neo-klasik ve Helenistik özelliklerini göstermesi açısından oldukça önemlidir.

Ayrıca bu şehrin Truva Savaşı’ndan sonra kurulduğu iddiaları da tarih ve kültüre ilgi duyanlar için Perge’nin son derece muhteşem bir gezi noktası olduğunu kanıtlar niteliktedir.

Antalya antik kentler turumuzun bir sonraki durağı, Antik tiyatrosu ile ünlü olan Aspendos Antik Kenti olacak. Özellikle ticaret yollarının yakınında bir konuma sahip olduğu için Roma döneminde çok önemli bir şehir olmuştur.

Aspendos Şehri, dönemin tüccarlarının ve vatandaşlarının ihtiyaçlarını karşılayan bir agora, tiyatro, stadyum, hamam, sarnıçlar ve dükkanlardan oluşmaktadır. Rehberimiz sayesinde Aspendos hakkında detaylı bilgiye sahip olacaksınız.

İlginç bir not olarak ekleyelim: Günümüzde Aspendos Tiyatrosu festivaller veya organizasyonlar için hala kullanılmaktadır.

Gezerken kaybettiğimiz enerjiyi yeniden kazanmak için yerel bir restoranda enfes bir öğle yemeği yiyeceğiz. Orada, Türk mutfağımızın dünyanın en lezzetli mutfaklarından biri olduğunu tekrar tekrar kanıtlayacak olan lezzetli yemeklerin tadını çıkaracağız.

Enerjimizi topladıktan sonra maceracı ruhlarımızla Side Antik Kentinde dolaşmak için tekrar yola çıkacağız.

Bir liman kenti olan ve aynı zamanda şehir surları, geçitler, sütunlar, sokaklar, evler, Antik Tiyatro, Dionysos Tapınağı, bazilikalar, antik banyolar, Apollo Tapınağı, Athena Tapınağı ve daha niceleriyle bezeli olan bu büyülü diyarı iyice keşfedeceğiz.

Dahası tüm bunları yaparken şehrin muhteşem konumu sayesinde Akdeniz manzarasının da tadını çıkarabileceksiniz.

Gezimizin son durağında Kurşunlu Şelalesi’ni ziyaret etmek için Milli Park’a gideceğiz.

Fotoğraf makinenizi yahut telefonunuzu çekime hazırlamak isteyebilirsiniz, zira tam 18 kilometrelik yükseklikten dökülen şelalenin şarıltıları eşliğinde turkuaz ve yeşilin mükemmel uyumunu yakalayacaksınız.

Bu cennet mekânın güzelliğinin tadını çıkarın ve ruhunuzu arındırın…

İlgili Turlar

  Tur Bilgileri

  Tur Konumu

  Diller