Bodrum Efes Turu

Bodrum

Başlangıç Fiyatı

625

Genel Bakış

Siz de Bodrum’a geldiyseniz muhtemelen tüm bu özelliklere aşık olacaksınız. Bodrum Efes Turu ile yeni aşık olacağınız yerler görmeye ne dersiniz? Sizin için çok güzel yerler biliyoruz ve sizleri oraya seve götürebiliriz. Ne dersiniz?

Gelin Bodrum Efes turu programımızın detaylarına hep beraber bir göz atalım.

Bodrum Efes Turu Detayları

Geçmişi milattan önceki yıllara dayanan Efes Antik Kenti, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, onların gelişmesine ön ayak olmuştur.

Daha çok bir Roma şehri olarak bilinse de İyonyalılar, Bizanlılar ve Selçuklular da burada hüküm sürmüş, tarihi önem taşıyan bir çok eser bırakmışlardır.

Şehir’in Roma Cumhuriyeti hakimiyeti üzerine roma tarihi daha çok göze çarpmaktadır. İşte bu yüzden Efes de bulunan Celcus Kütüphanesine, 25 bin kişilik dev tiyatrosuna, Artemis Tapınağına, Yamaç Evlerine, Agorasına, çeşmelerine bayılacaksınız.

Fiyata Dahil / Dahil Olmayan Hizmetler

 • Transfer
 • Açık Büfe Öğle Yemeği
 • Rehberlik
 • Sigorta
 • Efes Antik Giriş Ücreti
 • Kişisel Harcamalar
 • İçecekler

Tur İmkanları

Ön Ödeme
Otel Transferi
Rehberlik
Rezervasyonlar
Yemek

Tur Planı

Bu kütüphane ilk çağ uygarlıklarından kalmış ve tarihi bir öneme sahip 2 katlı bir binadır. Efesin sembollerinden biri olan Celcus Kütüphanesinin hikayesini rehberimiz size daha ayrıntılı bir şekilde anlatacak ve o anlattıkça içinde bulunduğunuz atmosfer ile de o zamana yolculuk yapacaksınız.

Mermerden inşa edilen bu tapınak Dünyanın yedi harikasından biridir ve en büyük yunan tanrıçası olan Artemis ( Diana ) onuruna yapılmıştır.
Bir çok inanıştan etkilenen bu tapınağın mimari yapısından gözlerinizi ayıramayacaksınız.

Hristiyanlık dünyasına yepyeni buluş olarak ortaya çıkmış olan bu evde Hz. Meryem Ana’nın son zamanlarını geçirdiğine dair inanışlar sürmektedir. Büyük bir şaşkınlıkla dinleyeceğiniz hikayenin ayrıntılarını profesyonel rehberimize bırakıyorum.

Siz de ünlü filozofların, devlet adamlarının, hükümdarların, gladyatörlerin, kölelerin yaşadığı bu toprakları görmek ve ya tarihe olan ilginizi arttırmak isterseniz tek yapmanız gereken şeyin Bodrum çıkışlı Efes turumuza katılmak olacak.

Bu arada, Efes Antik Kenti giriş ücreti tur fiyatımıza dahildir fakat, Yamaç evlerini de programınıza dahil etmek isterseniz Efes Antik Kent girişinde danışmaya 20 TL ödeyip, giriş bileti almanı gerekmektedir. Bunun dışında ücretsiz otel transferi, öğle yemeği tur fiyatımızın içine dahildir.

Belirlenen program saati bittikten sonra, Bodruma geri dönüş için yola çıkacağız. Otelleriniz geri dönüş ile programımız başarılı bir şekilde son bulacaktır.

İlgili Turlar

  Tur Bilgileri

  Tur Konumu

  Diller