Fethiye Jeep Safari

Fethiye

Başlangıç Fiyatı

125

Genel Bakış

Fethiye Jeep Safari, yerli ve yabancı turistlerin en sevdiği, en eğlendiği ve en çok tercih ettiği Fethiye turları ve organizasyonlarından biridir. Bu popülaritenin nedeni son derece basittir aslında: Fethiye’nin bir çok yerini gezip, eğlencenin tadını çıkarabileceğiniz programa sahip olmasıdır. Bu nedenle de Fethiye’de yapılacaklar listenize kesinlikle safariyi eklemelisiniz.

Fethiye Jeep Safari Neler Vaat Ediyor?

Ekip arkadaşlarımız sizi jeep eşliğinde otelinizden aldıktan sonra başlangıç noktasına götürecektir. Burada gurupların toplanmasıyla başlayan turumuz bir konvoy halini aldıktan sonra yeni yerler keşfetmek hazır hale gelecektir.

Bununla birlikte araçlarda sizlere eşlik edecek olan sürücülerimiz profesyonel ve deneyimlidir ve safarinizin keyfini en üst düzeye çıkarmanızı sağlamak için tüm yolculuğun sorumluluğunu üstlenirler. Sürüş sırasında güvenliğiniz de garanti edilir. Yani tamamen güven içinde, huzurlu ve keyifli bir yolculuğun tadını çıkarırsınız.

Yol boyunca çamurlardan, sulardan geçip bu eğlenceli güne biraz da aksiyon katmış olacaksınız.

Fiyata Dahil / Dahil Olmayan Hizmetler

 • Transfer
 • Öğle Yemeği
 • Sigorta
 • Rehberlik
 • Kişisel Harcamalar
 • Giriş Ücretleri
 • Video & Fotoğraf
 • İçecekler

Tur İmkanları

Ön Ödeme
Otel Transferi
Rehberlik
Rezervasyonlar
Yemek

Tur Planı

Fethiye Jeep Safari turumuzda ziyaret etmemiz muhtemel olan yerlerden birisi ise, eski zamanlarda Likya’nın en büyük yerleşim yerlerinden olan antik şehir Tlos Antik Kentidir. Osmanlı ve Bizanslıların da zaman içinde buraya yerleşmeleri ile birlikte şehir zengin bir tarihe ev sahipliği yapmıştır. Oldukça popüler bir hale gelmiştir.

Burada Romalılar ve Likyalılar’ın bıkaktığı kalıntıları görebilirsiniz. Ayrıca antik kent içerisinde ki mimari eserleri inceleme fırsatına sahip olabileceksiniz.

Bir not olarak da ekleyelim: İlkbahar boyunca, antik tiyatronun arkasındaki dağların tepeleri beyaz kar örtüsü ile örtülüdür. Ve görüntüsü sizi kendine aşık edebilir.

Fethiye Jeep turu boyunca uğrayabileceğimiz bir diğer şehir de antik çağda Likya’nın başkenti olduğu düşünülen Xanthos  şehri olacaktır. Burada görebileceğiniz yazıtlar ve tapınaklar sizi o zamanlara geri götürecek ve muhteşem bir kültür gezisi de yapmış olacaksınız.

Saklıkent Kanyonu’nu mutlaka duymuşsunuzdur: Avrupa’nın ikinci en uzun kanyonu olan bu meşhur doğa harikasını ve onun muhteşem manzarasını Fethiye jeep safarisi esnasında görebileceksiniz. Toros Dağları’ndan gelen ve buz gibi sulara sahip olan bu kanyon bulunduğu bölgeyi öğle vaktinde gezginler dinlenebilsin diye serin bir hale getirir.

Akabinde Akdağ eteklerinde bulunan köylerin içinden geçerek dağ  Gizli Kent’e ulaşıyoruz. En harika manzaralara karışmak ve doğa ile baş başa kalmak için burada biraz dinlenmek için duracağız.

Bu yolculukta maviyi ve yeşili birleştiren ve harika bir doğal dinlenme tesisi olan Yaka Parkı’na da uğramadan geçmeyeceğiz tabi ki. Hatta orayı meşhur eden Alabalık çiftliğine uğrayıp, bu lezzetli balıkları yemenin keyfine varabiliriz.

Saklıkent Kanyonu’nu mutlaka duymuşsunuzdur: Avrupa’nın ikinci en uzun kanyonu olan bu meşhur doğa harikasını ve onun muhteşem manzarasını Fethiye jeep safarisi esnasında görebileceksiniz. Toros Dağları’ndan gelen ve buz gibi sulara sahip olan bu kanyon bulunduğu bölgeyi öğle vaktinde gezginler dinlenebilsin diye serin bir hale getirir. Bu sayede yaz ayının en yoğun sıcağından bir nevi uzaklaşmış olacaksınız. Burada ki dinlenme molamızda Saklıkent kanyonunu gezebilirsiniz.

Fethiye Jeep Turu ekibi olarak gün sonunda termal çamurlar ve sularla kaplı doğal bir kaynağa uğrayacağız. Burada ki molamızda sonlandıktan sonra geri dönüşümüz için yerlerimizi alıp, havanında vermiş olduğu hafif serinlikle otellerimize doğru yola çıkacağız.

İlgili Turlar

  Tur Bilgileri

  Tur Konumu

  Diller