Fethiye Pamukkale Turu

Fethiye

Başlangıç Fiyatı

725

Genel Bakış

Fethiye Pamukkale Turu, birbirinden güzel iki Türkiye incisini bir gün içerisinde bir araya getiren, nefis bir programdır: Bunlardan birisi Fethiye, yani Türkiye’nin Akdeniz kıyısında bulunan Muğla’nın yemyeşil ve masmavi renklerle bezeli, ünlü ilçesidir. Hem yerel hem de uluslararası ziyaretçilere ve yolcu gemilerine hizmet veren üç marinaya sahip bir turizm sitesidir. İkincisi ise, UNESCO’nun miras listesine girmiş beyazlarla örtülü Pamukkaledir. Muhteşem bir manzara, tarih, kültür ve çok daha fazlası bizi beklemektedir. Bunları yakından görebilmek için ise bizimle birlikte yola çıkmalısınız.

Fethiye Pamukkale Gezisi Neler Vaat Ediyor?

Fethiye Pamukkale Turu, benzersiz içeriği ile eminiz ki farklı turizm fikirlerine ve beğenilerine sahip her misafirimizin oldukça hoşuna gidecektir. Çünkü bu tur kapsamında doğa, tarih, kültür ve sağlık dolu termal sular ve çamurlar bir araya gelmektedir. Bir diğer deyişle, beklentiniz ne olursa olsun karşılanacaktır.

Bunun dışında gezimizle size konfor ve hız da vaat ediyoruz: Ulaşımımız son derece modern, rahat ve tam donanımlı tur otobüsümüz ile yapılacaktır. Yani yollarda vakit kaybetmek ve rahatsızlık çekmek gibi can sıkıcı ulaşım problemleriyle karşılaşmayacaksınız.

Ayrıca özellikle öğrenmeyi seven gezginlerdenseniz sizi sevindirecek bir haberimiz daha var: Turumuzda profesyonel ve lisanslı tur rehberimiz de bize eşlik ediyor olacak. Onun bilgi birikiminden doyasıya faydalanırken eğlenceli ve şaşırtıcı hikayeler de öğreneceksiniz.

Tabii ki tüm bu fırsatların yanı sıra, nefis yerler de göreceğiz. Hazırsanız, onlardan da bahsetmek isteriz.

Fiyata Dahil / Dahil Olmayan Hizmetler

 • Transfer
 • Öğle Yemeği
 • Giriş Ücretleri
 • Sigorta
 • Rehberlik
 • Kişisel Harcamalar

Tur İmkanları

Otel Transferi
Rehberlik
Rezervasyonlar
Yemek

Tur Planı

Tepeye tırmanan merdiven basamakları gibi görünen Pamukkale travertenleri, Pamukkale’nin en meşhur, en görkemli parçalarıdır. İçleri masmavi sular ve beyaz çamurlarla kaplı olan bu travertenlerin doğal yollarla nasıl oluştuğunu öğrenip onun köklü tarihini incelerken çıplak ayaklarımızın termal sularla buluşmasını hissedeceğiz. Bu rahatlatıcı adımlar eşliğinde de zirveye doğru bol manzaralı bir yolculuk yapacağız.

Gözleri alan beyazlık, doğal şifalı sıcacık suları ve özel oluşumu ile UNESCO Dünya Mirası listesine adını yazdıran Pamukkale’yi doyasıya gezeceğiz.

Zirvede, bizi bambaşka bir atmosfer bekliyor olacak: Bej renklerine ve eski bir havaya sahip olan zirvede, Hierapolis Antik Kenti ile tanışacağız.

Bu kentin Roma ve Bizans dönemini yansıtan çizgileri, enteresan sütunları, duvarları, mabetleri, kiliseleri, mezarları, odacıkları, sunak taşları ve çok daha fazlası ile bezeli geniş sınırlarını gezeceğiz. Üstelik yine rehberimiz müthiş bilgilerle sizi aydınlatacak ve kültürel birikiminizi genişletebileceğiniz şaşırtıcı bilgiler sunacaklar.

Yine Hierapolis’in dünya ve özellikle Hristiyanlık çapındaki önemi ile ilgili pek çok bilgi ile donanırken, onun tozlu yollarını adımlama keyfine erişeceğiz. Kısacası, tarihi bir yürüyüş yapacağız bu Kutsal Şehir’de.

İlgili Turlar

  Tur Bilgileri

  Tur Konumu

  Diller