Günlük Kemer İstanbul Turu

Kemer

Başlangıç Fiyatı

1350

Genel Bakış

Günlük Kemer İstanbul Turu, kültürel ve tarihi dünya miraslarına hayranlık duyan, büyüleyici atmosferlere karışmayı bekleyen gezginler için mükemmel bir gezidir.  Bir diğer deyişle, bu gezide aradığınız her şeyi bulacaksınız.

Ülkemizin kültür merkezi İstanbul… Ve işte onun iki kıtayı hafifçe birbirine bağlayan muhteşem lokasyonu, otantik titreşimleri ve Osmanlı ve Roma İmparatorluğu’nun ihtişamını yansıtan çarpıcı binaları sizi ilk bakışta aşık edecek!

Güneşi İstanbul’da Karşılayalım

Tabii İstanbul’un inanılmaz atmosferine karışmadan önce ilk olarak yola çıkmamız gerekiyor, bunun için sizi Kemer’deki otelinizden tam donanımlı, modern ve konforlu aracımızla alıp, ardından uçağa bineceğimiz Antalya Havalananına doğru yol alacağız.

Uçuşumuz yaklaşık 1 saat 20 dakika sürecektir. Yoğun bir güne başlamadan önce bu kısa sürede vücudunuzu gevşetmenizi veya uyumanızı öneririz.

İstanbul’a indiğinizde ise profesyonel rehberimiz tarafından sıcak bir şekilde karşılanacaksınız. Tur, rota, zamanlama veya istediğiniz her şey hakkında kendisine sorular sorabilirsiniz. Akabinde ise nefis yolculuk başlayacak!

Fiyata Dahil / Dahil Olmayan Hizmetler

 • Transfer
 • Uçuş
 • Giriş Biletleri
 • Akşam Yemeği
 • Sigorta
 • Rehberlik
 • Kişisel Harcamalar
 • İçecekler

Tur İmkanları

Ön Ödeme
Otel Transferi
Rehberlik
Rezervasyonlar

Tur Planı

Günlük Kemer İstanbul Turu programımızda göreceğiniz ilk gezi noktası Osmanlı padişahlarının konakladığı Topkapı Sarayı olacak. Bir rezidans olması amaçlansa bile padişahlar burayı sadece dinlenmek için değil, aynı zamanda Osmanlı ordularını ve hükümetini yönetmek için de kullanıyorlardı.

Kısacası Topkapı Sarayı, çarpıcı güzelliğinin yanı sıra Osmanlı tarihinin dokularını taşıma açısından da bir hayli önemlidir.

Ayrıca yine Topkapı Sarayı Müzesi’nde olağanüstü nesne koleksiyonlarını görebilirsiniz:

 • İmparatorluk Hazinesi
 • Osmanlı takıları, kemerleri ve geleneksel kıyafetleri
 • Çin porselenleri ve silahları

Topkapı Sarayı’nı ziyaret ettikten sonra lezzetli bir öğle yemeği yemek, hediyelik eşyalar satın almak, harika fotoğraflar çekmek veya dinamik İstanbul yaşamını gözlemlemek için 1 saatlik mola vereceğiz. Günün geri kalanı için gerekli enerjiyi bu mola zarfında yiyeceğiniz öğle yemeği ile oluşturabilirsiniz.

Hipodrom Meydanı, çok önemli bir turizm merkezidir. Zira bu meydan önemli anıtları ve yapıları bir araya getirir ve hepsi birbirine yakın mesafede bulunur. Profesyonel rehberiniz tarafından yapıların önemini öğrenirken bir yandan da onların zamana meydan okuyan güzelliklerine tanıklık edeceksiniz.

Bu anıtlar şunlardır:

 • Constantine Porphyrogenitus Sütunu
 • Yılanlı Sütun
 • Theodosius Dikilitaşı
 • Alman Çeşmesi
 • Hipodrom Harabeleri (Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerinde halkın at ve araba yarışlarını izledikleri yerdir.)

Ardından İstanbul gezisi meşhur Sultanahmet Camii ziyareti ile devam edecek.

Osmanlı Devleti’nin muhteşem dönemlerini yansıtan 6 minareli yapısı sizi hemen büyüleyecek. Lakin yabancı turistlerin kendisine “Mavi Cami” ismini vermesinin nedeni, Sultanahmet Camii’nin en güzel yanı devasa yapının içinde saklı: Sultanahmet Camii, muhteşem mavi çinilerle kaplı görkemli duvarlara sahiptir.

Bu kutsal eserin içi ve dışı kusursuz bir şekilde dekore edilmiştir. Namaz vakti değilse tabii ki camiye girip bu mükemmel iç tasarımını görebilirsiniz ancak namaz vaktinde maalesef içeriye giriş yapamıyoruz.

Kemer çıkışlı İstanbul  gezisinde bir sonraki durak olarak Mısır Çarşısı’nı ziyaret edeceğiz. Ünlü Kapalıçarşı kadar geleneksel olan Mısır Çarşısı’nda da son derece otantik bir alışveriş deneyiminin tadını çıkarabilirsiniz!

Baharatlar, tatlılar, hediyelik eşyalar, tekstil ürünleri, mücevherler ve çok daha fazlası ile süslü tezgahlar çeşitlilik konusunda sizi büyüleyecek. Hayal edebileceğiniz her şeyi, özellikle geleneksel parçaları ve yiyecekleri satın alabilir ve yabancı turistlerin sıkça öğrenmeye çalıştığı gibi esnaflarla pazarlık yapabilirsiniz!

Keyifli bir alışveriş seansının ardından teknelerin kalktığı limana doğru yürüyeceğiz.

Burada Boğaz Tekne Turu bileti satın alıp geniş teknede yerinizi alabilirsiniz. Hareket saatinde tekne, nefis Boğaz boyunca süzülmeye başlayacak. Bu esnada siz de İstanbul kıyılarını süsleyen tüm doğal ve mimari güzellikleri gözlemleyebileceksiniz.

Bu anı çok daha benzersiz kılmak için, bir simit satın alabilir, bazı parçalarını martılara atabilir ve bir şeyler atıştırma keyfini onlarlada paylaşabilirsiniz! Temiz hava, kulağınıza çalınan lakırtılar ve dalgaların sakinleştirici sesleri sizi huzur ve neşe ile dolduracak.

Havalimanına dönmeden önce yerel bir restoranı ziyaret edip çok lezzetli bir akşam yemeği yiyeceğiz. Sıcak ve soğuk atıştırmalıklar, salatalar, balık / köfte veya tavuk, meyve veya tatlılardan oluşan zengin bir menüden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Burada önemli bir not olarak ekleyelim: Akşam yemeği tur fiyatına dahil değildir.

Antalya Kemer’e dönüş için hazır olduğumuzda konforlu ve modern bir araçla yaklaşık 20:00’de havalimanına transfer olacaksınız. İşlemler tamamlandıktan sonra ise Antalya’ya uçacaksınız.

Antalya Havalimanına vardığınızda konforlu aracımızla sizi alıp Kemer’e geri götüreceğiz. Otelinize vardığımızda programımız başarıyla sona erecek.

İlgili Turlar

  Tur Bilgileri

  Tur Konumu

  Diller