İstanbul Çıkışlı Kapadokya Turları

Kapadokya

Başlangıç Fiyatı

350

Genel Bakış

İstanbul çıkışlı Kapadokya turları Türkiye’nin iki önemli destinasyonunu birleştiriyor. İstanbul’dan Kapadokya turları ile bu farklı şehirleri, gezi noktaları, kültürler ve tarihler arasında köprü kurabilirsiniz.

2 Günde Kapadokya’yı Keşfetmeye Hazırlanın

İstanbul’dan Kapadokya’ya hareket ederek peribacaları arasında geçen bir masalın içinde olacaksınız. Bu yolculuk sizi her durağında hayrete düşürecek, çünkü bir ömür boyu hatırlayacağınız nefis yerler göreceğiz.

Kapadokya Turlarımız Sırasında Gezdiğimiz Yerler:

 • Avanos
 • Ihlara Vadisi
 • Paşabağ
 • Şarap mahzenleri
 • Derinkuyu Yeraltı Şehri ve Kaymaklı Yeraltı Şehri
 • Devrent Vadisi
 • Güvercinlik Vadisi (Güvercinlik Vadisi)
 • Çavuşin
 • Üç Güzeller (panoramik)
 • Asmalı Konak (Asmalı Konak)
 • Göreme Açık Hava Müzesi

İstanbul’dan Kapadokya’ya nasıl gidilir?

İstanbul’dan Kapadokya’ya seyahatin süresi, birçok seçenek arasından en iyi planı yapmaya çalışan bir gezgin için en önemli şeylerden biridir.

Ancak bu şehirler birbirinden uzak olduğu için karar verme konusunda çaresiz hissedebilirsiniz.

Otobüsle seyahat etmek için otobüsten bir gece önce Ürgüp’e gidiyoruz. Öte yandan uçakla gidecekseniz sabah erkenden Kayseri/Nevşehir’e uçuyoruz. Akşam ekibimiz sizi İstanbul’daki otelinize geri götürecektir.

İstanbul Kapadokya uçuşları

İstanbul’dan Kapadokya’ya uçak bileti mi almalıyım yoksa otobüsle mi seyahat etmeliyim? Muhtemelen bu, en yaygın sorulardan biridir. Aslında, cevap acelenize ve önceliklerinize bağlıdır.

Uçak sizi İstanbul’dan Kapadokya’ya transferler dahil 2sa 45dk’da ulaştıracak. Elbette, süre seçeneğinize bağlı olarak fiyatlandırma değişecektir.

Uçakla Nevşehir’e gitmek sadece bir buçuk saat sürüyor.

İstanbul’dan otobüsle Kapadokya

İstanbul Kapadokya arası 736 km olup, otobüs veya araba ile normal standartlarda 10,5 saat sürmektedir.

Yine de otobüsten bir gece önce giderseniz, 10 ila 12 saat arasında sürer. Kesinlikle uzun bir yolculuk ama daha ucuz bir seçenek.

Gece yolculuk boyunca uyuyabilen türden biriyseniz, sizin için daha iyi çünkü Kapadokya’ya vardığınızda uykuyla savaşmak zorunda kalmayacaksınız.

İstanbul Çıkışlı Kapadokya Turu ve Eşsiz Özellikleri

Aşağıda seyahat listemizde saydığımız tüm yerlerin kendine has özellikleri var ve bu 2 günlük yolculuğu sizin için unutulmaz kılıyorlar. Şimdi, bu yerlerin ve özelliklerin neler olduğunu öğrenelim ve daha da heyecanlanalım!

Fiyata Dahil / Dahil Olmayan Hizmetler

 • Transfer
 • Sigorta
 • Otel
 • Kahvaltı, akşam yemeği
 • Su, çay ve kahve ikramları
 • Kişisel Harcamalar
 • Giriş ücretleri
 • İçecekler

Tur İmkanları

Ön Ödeme
Otel Transferi
Rehberlik
Rezervasyonlar
Yemek

Tur Planı

Devrent Vadisi’ndeki Peri Bacaları eşsizdir. Büyüleyici bir görünüme sahipler. Ayrıca, vadi, heykellerden yapılmış doğal bir hayvanat bahçesi gibi görünmesini sağlayan, hayvan biçimli kayalara sahiptir.

Bir kez zihninizi özgürleştirdiğinizde, bulutlara baktığınızda gördüğünüz gibi pek çok farklı görüntü göreceksiniz. En popüler hayvan benzeri peri bacalarından bazıları yunus, yılan, deve ve foklardır.

Paşabağ’da mantar şekilli peribacalarının tadını çıkararak dolaşabilir, hatıralar için fotoğraf çekebilirsiniz. Buranın da sakin ortamı sayesinde kutsal alanlardan biri olduğuna inanılıyor.

Göreme Açık Hava Müzesi, Türkiye’nin UNESCO Dünya Mirası alanlarından biridir. Özgürce keşfetmeniz için en eski mağara kiliselerinden ve şapellerinden bazılarının bir koleksiyonuna sahiptir. Bu bölge Hristiyanlığı ilk kabul eden yerlerden biriydi.

Kapadokya’nın en önemli simge yapılarından biridir ve aynı zamanda muhteşem panoramik manzarasıyla tüm Kapadokya’nın en yüksek noktasıdır. Ordular çevredeki ovaları ele geçirdiğinde, yerliler tarafından yıllarca sığınmak için kullanılan tünellere sahiptir.

Bu köy Avanos ile Göreme arasında yer almaktadır. Harika yürüyüş deneyimleri sağlar ve aklınızda yıllarca hatıralar bırakacak eski güzel kiliselere ve kaya evlere sahiptir.

Ünlü Yeraltı Şehri Kaymaklı’da nefes kesici bir deneyim yaşayacaksınız. Yeraltındaki bu güzel yer, ilk Hıristiyanların Roma ve Bizans zulmünden saklandıkları yerdir.

Vadi, adını yumuşak volkanik tüfün içine yerliler tarafından oyulmuş birçok güvercin evinden almıştır. Vadi, dünyadaki en büyük güvercin yuva koleksiyonlarından bazılarına sahiptir.

Bu inanılmaz şehir, yüzeyin yüzlerce metre altında oturuyor ve yüzyıllardır sağlam. Azınlık olan ilk Hıristiyanların zulüm veya istila zamanlarında güvenlik için koştukları tünelleri vardır.

Ihlara Vadisi, size nefes kesici bir deneyim yaşatan doğal bir güzelliktir. Yumuşak kayaya oyulmuş büyüleyici kiliseleri ve manastırları ve oluşumu hakkında da öğreneceğiniz zengin bir tarihe sahiptir.

İstanbul çıkışlı Kapadokya turları ile bu listenin dışında başka yerler de göreceğiz ve iyi vakit geçireceğiz!

Kısacası doğa harikaları ve hayretlerle dolu bir yolculuğun keyfine varacaksınız… O halde çantanızı hazırlayın ve bizimle İstanbul’dan Kapadokya’ya doğru yola çıkın.

İlgili Turlar

  Tur Bilgileri

  Tur Konumu

  Diller