Kapadokya At Safari

Kapadokya

Başlangıç Fiyatı

225

Genel Bakış

Kapadokya at safari, en özel ve en çok tercih edilen Kapadokya turları arasındadır. Zira; Kapadokya kelimesinin kökeni bile “güzel atların ülkesi” manasına gelmektedir.

Bu huzur dolu ata binme macerası boyunca Türkiye’nin en eşsiz manzarası eşliğinde yürürken ve Kapadokya’nın doğa harikalarını gözlemlerken Perslerin neden bu toprakları bu özel ünvanla kutsadığını anlamak için bir şansınız olacak.

Üstelik peri bacaları, etkileyici vadiler, tozlu yollar, yeşil bahçeler ve sevimli köyler de size eşlik edecekler. Başka bir deyişle, Kapadokya’da at sürme deneyiminin tadını çıkarırken Kapadokya’nın klasik güzelliklerini de keşfedeceksiniz!

İşte bu nefis program sayesinde Kapadokya’da ata binmek için rezervasyon yaptırmak ve haliyle daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıda ilgili bilgileri paylaşacağız.

Fiyata Dahil / Dahil Olmayan Hizmetler

 • Transfer ( Sadece Göreme Otelleri)
 • Ekipman
 • Sigorta
 • Rehberlik
 • Kişisel Harcamalar
 • Video & Fotoğraf
 • Yiyecek & İçecekler

Tur İmkanları

Ön Ödeme
Otel Transferi
Rehberlik
Rezervasyonlar

Tur Planı

Kapadokya At Safari programımıza resmen başlamak için tam donanımlı, modern ve konforlu aracımızla sizi Kapadokya’da kaldığınız otelinizden alacağız (Ürgüp, Ortahisar, Uçhisar ve Çavuşin’de ise 20 Türk Lirası transfer ücreti alınacaktır). Ardından, Göreme’deki at çiftliğimize ulaşana kadar rahat bir yolculuk yapacağız.

Turumuzun başlayacağı at çiftliğine geldiğimizde profesyonel binici-eğitmenlerimiz tarafından sıcak bir şekilde karşılanacaksınız.

Akabinde güvenlik prosedürleri, ekipman, güzergah ve elbette güzel dostunuzu nasıl kontrol edeceğiniz hakkında ayrıntılı bir bilgi alacaksınız. Sonra da en iyi kısım gelecek: Dostunuzla tanışma faslı!

Çiftlikteki atlar arasında kilonuza ve boyunuza en uygun olan dostumuzu sizler ile tanıştırıp, programı başlatacağız.

Bu güzel tanışma anı boyunca  arkadaşınızı okşamanızı ve ona olan sevginizi göstermenizi öneririz; bu aranızdaki bağı oldukça kuvvetlendirecektir. Ayrıca stersli olmanıza hiç gerek yok, dostlarımız son derece zeki, iyi eğitimli ve arkadaş canlısıdır.

Binicilik ekipmanınızı takıp atınıza bindikten sonra eğitmenimiz ile birlikte Kapadokya topraklarını beraber keşfetmeye başlayacaksınız.

At çiftliğinden ayrılıp tur bitimine kadar nefes kesen bir rotanın tadını çıkaracaksınız. Seçtiğiniz pakete bağlı olarak, güzergah değişebilmektedir. Lakin yine de Kapadokya’nın en önemli bölgelerini ziyaret edeceğimizi söyleyebiliriz:

 • Kılıçlar Vadisi
 • Meskendir Vadisi
 • Gül Vadisi
 • Aşk Vadisi
 • Zemi Vadisi
 • Güvercin Vadisi at safari güzergahımızda olacak.

Bu yerlerde farklı peri bacaları türlerini (şapkalı, koni biçimli, mantar biçimli, sütun biçimli ve sivri uçlu gibi), güzel tepeleri, uçurumları, kaya oluşumları arasından geçen kıvrımlı yolları ve daha fazlasını görebilirsiniz.

Bu kadar huzurlu ve egzotik bir ortamda olmanın tadını çıkarırken mümkün olduğunca fotoğraf çekmenizi öneririz!

Rezervasyon yaptığınız programa bağlı olarak zamanınız dolduğunda  at çiftliğine geri döneceğiz. Çiftlikte dostumuza ve eğitmenlerimize veda edip, sizi alıp  otelinize götürmek üzere bekleyen aracımıza bineceksiniz.

İlgili Turlar

  Tur Bilgileri

  Tur Konumu

  Diller