Kemer Suluada Tekne Turu

Kemer

Başlangıç Fiyatı

375

Genel Bakış

Kemer Suluada Tekne Turu, Suluada’nın Akdeniz’in en berrak sularıyla çevrili olması, nihai saflığı, el değmemiş doğası ve misafirlerine sunduğu Caretta’larla buluşma şansı nedeniyle tüm tekne turları arasından sıyrılan oldukça özel bir seçenektir!

Gerçekten de “Akdeniz’in Maldivleri” adıyla anılan gezeceğimiz bu koylar ve kıyılar bu unvanı sonuna değin hak ettiğini siz de turumuza katıldığınızda göreceksiniz.

Suluada’nın güzelliğini karşısında büyülenmeye hazır olun!

Fiyata Dahil / Dahil Olmayan Hizmetler

 • Transfer
 • Öğle Yemeği
 • Sigorta
 • Kişisel Harcamalar
 • İçecekler

Tur İmkanları

Ön Ödeme
Otel Transferi
Rezervasyonlar
Yemek

Tur Planı

Tam ve konforlu aracımızla belirlenen saatte sizi otelinizden alıp Adrasan limanına götüreceğiz. Çift katlı geniş teknemiz ve tüm misafirlerimiz hazır olduğunda ise güvertedeki yerimizi alıp sonsuz maviliğe doğru yelken açacağız!

Güzergahımızdaki bazı koylar ve kıyılar Caretta’ların doğduğu yerdir ve işte bu yüzden insanlardan, kirlilikten veya binalardan bu yaşam noktalarını korumak gerekir. Bu nedenle de bu doğal yerlere el değmemiştir.

Kemer Suluada Tekne Turu programımızın özü elbette Suluada’dır. Bu yüzden orası hakkında fikir oluşturabilmek  için kısaca anlatalım;

Suluada Adası diğer adalara göre daha küçük bir doğal oluşum olsa da boyutlarına göre epey bir fazla popülariteye sahip! Tıpkı Maldivler’deki gibi bembeyaz kumlarına sahip olması bir yana sularının berraklığı sayesinde oradan oraya yüzen çeşit çeşit balıkları da net bir şekilde görebilirsiniz!

Suluada’da muhtemelen yoğun bir kararsızlıktan muzdarip olacaksınız: Beyaz kumların üzerine uzanıp bu güzel manzaranın bol bol fotoğrafını mı çekmeli yoksa kristalleşmiş sulara mı dalmalısınız? Bizce ikisine de zaman ayırmayı deneyin; pişman olmayacaksınız!

Bir süre sonra yüzmek, fotoğraf çekmek, kıyı boyunca yürüyüşe çıkmak, sevdiklerinizle sohbet etmek ya da güneşlenmek yorucu olabileceğinden enerjinizi tazelemek için, tekne içerisinde hijyenik ve lezzetli bir öğle yemeğinin tadını çıkaracağız. Enerjilerimizi geri kazanıp, günün geri kalan kısmına hazır olduktan sonra da yolculuğumuza devam edeceğiz!

Bir sonraki durak, içindeki küçük mağarası ile ünlü Akseki Koyu olacak. Bu mağaraya yerel halk Aşk Mağarası (veya Aşk Koyu, Aşk Adası) olarak adlandırmaktadır. Kendisinin oldukça şaşırtıcı bir özelliği var.

Aşk Mağarası’nın suları normal deniz suyu sıcaklığına nazaran daha serindir. Ve bazı efsanelere göre suyun ısınının bu noktada daha düşük olması, hareme götürüldükten sonra çok ağlayan ve sevgilisinden ayrı düşen bir genç kızın gözyaşları yüzündendir. Böyle güzel bir yer için fazla üzücü bir hikaye olabirlir…

Yine de çok üzülmeyin, çünkü orada mükemmel bir yüzme seansı sizi bekliyor! Hem bedenimizi hem de zihnimizi rahatlatmak ve temizlemek için serin ve el değmemiş sulara karıştırmalısınız.

Yüzme molamız dolduktan sonra, tekrar Adrasan Limanına dönmek için yola çıkacağız.

İlgili Turlar

  Tur Bilgileri

  Tur Konumu

  Diller