Konaklamalı Antalya Pamukkale Turu (1 Gece 2 Gün)

Antalya

Başlangıç Fiyatı

395

Genel Bakış

Bir gece Konaklamalı Antalya Pamukkale Turu programımıza katılarak Pamukkale’nin tadını dilediğiniz kadar çıkarabilirsiniz. Hatta günlük Antalya Pamukkale Turu ile kıyaslandığında bu seçenek çok daha mantıklı olabilir: Pamukkale olağanüstü bir seyahat noktası olduğundan buradaki süreyi 24 saatin üzerine çıkarmanız çok daha yeterli ve tatmin edici olacaktır.

Turumuz Size Neler Vaat Ediyor?

Pamuktan bir dağ gibi eşsiz beyazlığı ve travertenleriyle karışımızda dikilecek olan Pamukkale, tarihi ve kültürel geçmişi ve doğal, eşsiz güzelliği ile sizi büyüleyecek. Üstelik hem onun ruha dokunan güzelliğini seyredebilecek hem deprofesyonel rehberimiz sayesinde pek çok şey öğreneceksiniz.

Bununla birlikte şehri, kalabalığı, gürültüyü ve dinamizmi geride bırakıp sükunetiyle ön plana çıkan bir UNESCO Dünya Mirası’nın tadını çıkarmış olacaksınız.

Fiyata Dahil / Dahil Olmayan Hizmetler

 • Transfer
 • Rehberlik
 • Sigorta
 • Kişisel Harcamalar
 • Yiyecek & İçecekler

Tur İmkanları

Ön Ödeme
Otel Transferi
Rehberlik
Rezervasyonlar

Tur Planı

Sizi tam donanımlı ve konforlu otobüsümüzle, belirlediğimiz saatte Antalya sınırlarında bulunan otelinizden alacağız.

Otobüse bindiğinizde ana rotamız olan Pamukkale olacak. Bu civarında göreceğimiz yerler, bu alanların önemi vb. hakkında ayrıntılı olarak bilgi verecek olan profesyonel ve lisanslı rehberimizle tanışacaksınız.

Yani hem tur öncesinde hem de tur esnasında ülkemizin değerli Pamukkale’sinin kültürel ve tarihi yönü hakkında bilgi sahibi olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Birkaç saat sürecek bir yolculuktan sonra sınırlarında Pamukkale’nin bulunduğu Denizli iline gideceğiz. Ve konaklamalı Antalya Pamukkale Turu programımızın ilk durağını ziyaret edeceğiz.

Yıllar boyu büyük bir güçle akan termal su, kimyasal reaksiyonlar ve yoğun hava koşullarının bir araya gelmesiyle şekillenen beyaz dağın üzerinde yalın ayak yürümeye hazır olun: Sıcacık termal sular ve travertenlerin süslediği nefis manzara ayaklarınızın altında olacaktır.

Ayrıca hep birlikte yapacağımız yürüyüşte zirveye ulaşıncaya kadar travertenlerin su birikintilerine girebilir ve doğal bir cilt bakımı için bunların diplerinde bulunan beyaz kili kullanabilirsiniz.

Zirveye ulaştığımızda Pamukkale gezimizin ikinci durağına geleceğiz. Bu durak, Kutsal Şehir olarak da bilinen Hierapolis adlı antik bir şehirdir.

Hierapolis, birçok farklı medeniyeti içeren zengin bir tarihsel arka plana sahiptir. Ancak en popüler dönemi Roma dönemidir. Lakin Bizans döneminde, Hristiyanlık için önemli olaylar bu şehirde oluşmuştur. Ve bu yüzden de Hierapolis, Kutsal Şehir ismini almıştır.

Tabii ki buranın şanlı öykülerinin her birini ve çok daha fazlasını rehberimizden dinleme şansı bulacaksınız!

Pamukkale’ye kısa bir mesafede bulunan Karahayıt’ı ziyaret ederek turumuza devam edeceğiz. Termal suyu doğal olarak kırmızı renkte olduğu için bu doğal alan gözünüze Pamukkale’den daha da ilginç gelecektir.

Karahayıt’da termal suyun ve çamurun sıcaklığı 58 °C’dir ve bununla da yetinmeyip çeşitli minerallerle dolu olduğu için eşsiz bir sağlık kaynağıdır. Daha spesifik örnekler isterseniz Karahayıt sularının ve çamurlarının romatizma hastalıkların, dolaşım sistemi hastalıklarının, uykusuzluğun, yorgunluğun ve diğer cilt hastalıklarının tedavisinde epey bir yardımcı olduğu söylenmektedir. Hatta saç, tırnak ve derideki hücrelerin yeniden canlanmasına da yardımcı olmaktadır.

Oradaki serbest zaman boyunca termal havuzlarda vaktinizi geçirebilir veya öylece dinlenip nefes kesici manzarayı seyredebilirsiniz.

Karahayıt’ta rahatlayıp vücudumuzu ve zihnimizi arındırdıktan sonra turumuzun ilk gününü bitireceğiz ve otelimize gideceğiz. Check-in işlemlerini hallettikten sonra otelde servis edilecek akşam yemeğinin tadını çıkaracağız. Sonra ise odanıza çekilip biraz dinlenerek ertesi gün için kendinizi hazırlayabilirsiniz.

Pamukkale Balon Turu paketimizi satın alırsanız Pamukkale’deki en özel aktivitelerden birinin keyfine varacaksınız.

Program hakkında detaylı bilgiyi ilgili sayfada bulabilirsiniz. Yine de şimdiden bir ipucu isterseniz söyleyelim. Bu aktivitede gökyüzünde süzülecek ve Pamukkale’nin eşsiz manzarası ile şafak vaktinin gökte oluşturduğu renklerin birleşimini gözlemleyeceksiniz.

Bu eşsiz uçuş da haliyle sizin için unutulmaz bir anı olacak.

Lezzetli bir kahvaltının ardından otobüse binip Antalya’ya doğru yola çıkacağız. Yolculuğumuz sırasında da rehberimiz sayesinde eğlenceli ve bilgilendirici bir atmosfer ile harmanlanmış olacağız.

Ayrıca fotoğraf çekmek veya biraz hava almak için bazı güzel noktalarda da mola vereceğiz. Pamukkale’den Antalya’ya geldiğimizde ise sizi otelinize bıraktıktan sonra birbirimize veda edeceğiz.

İlgili Turlar

  Tur Bilgileri

  Tur Konumu

  Diller