Marmaris Efes – Pamukkale Turu (2 Gün)

Marmaris

Başlangıç Fiyatı

1000

Genel Bakış

3000 yıl öncesine gitmeye hazır mısınız? Sizleri tarihin ve kültürün içine bırakıyoruz, muhteşem Roma mimarisini görmeye davet ediyoruz. Marmaris  Efes ve Pamukkale turu ile tarihe tanıklık etme fırsatı sunuyoruz.

Fiyata Dahil / Dahil Olmayan Hizmetler

 • Transfer
 • Kahvaltı
 • Öğlen yemeği
 • Akşam Yemeği
 • Sigorta
 • Rehberlik
 • Kişisel Harcamalar
 • Giriş Ücretleri
 • İçecekler

Tur İmkanları

Ön Ödeme
Otel Transferi
Rehberlik
Rezervasyonlar
Yemek

Tur Planı

Kuşkusuz ülkemizin en güzel kültürel miraslarından bazıları Ege Bölgesinde yer alıyor. Ege bölgesinde böylesine güzel yerler var ise sizi götürmemek olmaz. Turumuz Marmaris’ten başlayacak ve sizi Efes Harabelerinin bulunduğu İzmir’in bir ilçesi olan Selçuk’a götüreceğiz. Efes her yıl yerli ve yabancı birçok turist tarafından ziyaret edilen oldukça önemli bir yer. Bu önemi kazanmasındaki en büyük etken elbetteki Celsius Kütüphanesi ama başka etmenler de var. Meryem Ana’nın son yıllarını Selçuk’ta geçirdiğine ve burada öldüğüne inanılıyor bu yüzden de Hristiyan turistlerin de yoğun olarak ziyaret ettiği yerlerden.

Efes‘i ziyaret etmek için birkaç sebep vardır açıkçası. Öncelikle Efes, Roma İmparatorluğu tarihine açılan bir pencere gibidir. Tarihe ilginiz varsa burası sizin için bir cennet olacak adeta. Ayrıca dünyanın yedi harikasından biri kabul edilen Artemis Tapınağından kalan iki mermeri de burada görebilirsiniz. Meraklıları için oldukça cezbedici.

Ünlü Hierapolis kenti modern Pamukkale’ye bitişik durumdadır ve kentin inşası milattan önce 2. yüzyıla kadar uzanır. Antik kentin içinde termal hamam, tapınak ve diğer önemli Yunan mimari eserlerini görebilirsiniz. Ayrıca mezarlıklar da oldukça ilgi çekicidir. Afrodisias olarak da bilinen şehir de Pamukkale’ye oldukça yakındır. Tüm bu kalıntılar gerçekten nefes kesicidir ve göreni büyüler. Ülkemizin güzelliklerini keşfetmek için bulunmaz bir fırsat doğrusu.

Yunanların ve Romalıların mimaride ne derece üst seviyede olduklarını kendi gözlerinizle görebilir, profesyonel rehberlerimizden yeni yeni bilgiler öğrenebilirsiniz. Bu fırsatı kesinlikle kaçırmayın ve gelin tarihi güzellikleri bizimle keşfedin.

07:00 – Tanışma ve Marmaris’ten Ayrılış

08:00 – Çetibeli köyünde kahvaltı

10:00 – Efes Antik Kentine giriş

13:20 – Restoranda Öğle Yemeği

16:00 – Efes’ten Pamukkale’ye Doğru Hareket

18:30 – Pamukkale Grand Sevgi Otel’de konaklama (Kahvaltı ve akşam yemeği dahil)

08:00 – Otelden Ayrılış
08:20 – Oniks Fabrikası Turu
09:20 – Fotoğraf Molası
12:10 – Öğle Yemeği
13:00 – Hierapolis Antik Kentine Giriş
16:30 – Pamukkale’den Marmaris’e Dönüş

Kimliğiniz otele giriş için lazım olacaktır. Yanınızda mutlaka getirin.
Yorucu bir gün olacağı için rahat bir ayakkabı giyin ve yanınıza güneş gözlüğü, güneş kremi, şapka, kamera gibi aksesuarlarınızı alın.
Kleopatra havuzunda yüzmeyi planlıyorsanız yanınızda mutlaka mayonuzu getirin.

İlgili Turlar

  Tur Bilgileri

  Tur Konumu

  Diller