Marmaris Sedir Adası Tekne Turu

Marmaris

Başlangıç Fiyatı

350

Genel Bakış

Marmaris Sedir Adası tekne turu ile muhteşem ve dolu dolu bir gün geçirmeye hazır mısınız? Marmaris’e yaklaşık yarım saat uzaklıktaki Kleopatra Adası siz misafirlerini bekliyor. Sedir Adası ya da Cadrea olarak da bilinen bu adaya Kleopatra Adası denmesinin ilginç bir hikayesi var.

Mısır kraliçesi ve onun sevgilisi olan Roma imparatoru Antonius’un sık sık bu adaya gelip vakit geçirdikleri rivayet edilir. Hatta adanın en ilgi çekici yanlarından olan altın sarısı renkli kumlarının Mısır’dan bu adaya büyük yük gemileri ile getirildiğine inanılıyor. Hikayenin doğruluğu yanlışlığı bizi ilgilendirmez. Biz meşhur Kleopatra Plajı’nda denize girer, antik dönemden kalan eserlere bakarız.

Kleopatra Adası’nın batı tarafında ise Roma dönemine ait kalıntılar var. Adadaki antik tiyatronun varlığı ile Kleopatra Plajı turuyla hem doğa harikası plajları göreceksiniz hem de kültürleneceksiniz.

Marmaris Sedir Adası Tekne Turu Hakkında Bilgiler

Marmaris Sedir Adası tekne turu sezonun açılması ile birlikte Mayıs ayında başlar. Ekim ayına kadar tüm sezon boyunca her gün düzenlenen bir programdır. Koca bir gün sürecek bu turda şahane koyları ve adaları gezeceksiniz. Ayrıca masmavi koylarda yüzecek ve yeşilin her tonunu görme şansına erişeceksiniz.

Sabah saatlerinde, Marmaris Kleopatra tekne turuna katılacak misafirlerimizi kaldıkları otellerden alacağız. Daha sonra sizleri yarım saatlik bir yolculukla sizleri teknemizin bulunduğu limana götüreceğiz.

Fiyata Dahil / Dahil Olmayan Hizmetler

 • Otel Transferi (İçmeler, Armutalan, Siteler Mahallesi ve Marmaris Merkezden) Turunç, Selimiye, Orhaniye, Bozburun, Yalancıboğaz vs. bölgelerinden transfer yoktur.
 • Sigorta
 • Öğle Yemeği
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • İçecekler
 • Kişisel Harcamalar
 • Sedir Adasına Giriş Ücreti (Ada Giriş ücreti 75 liradır. MEB’e bağlı öğretmenlerden, 65 yaş üstü kişilerden ve Müze Kartlılardan ada giriş ücreti alınmamaktadır.)

Tur İmkanları

Ön Ödeme
Otel Transferi
Rehberlik
Rezervasyonlar
Yemek

Tur Planı

Yolculuğun ilk durağı İnce Kum Plajı olacak. Yüzmek  için şahane olan bu denizde çok güzel vakit geçireceğinize eminiz. Mavinin her tonunu göreceğinizi söylemiştik. İşte bu koy tam da bu sözümüzün kanıtı olacak. Burada geçirdiğiniz her dakikada büyük bir keyif alacağınızı söyleyebiliriz.

Bir sonraki durağımız ise Lacivert Koy olacak. Adının anlamını tamamıyla taşıyan bu koya hayran kalacaksınız. Rotamızı tekrar başka bir koy için çevirmiş olsak da , bu koydan ayrıldığımız için üzülmeyin. Çünkü sıcacık yaz günlerinde, sizi buz gibi suyu ile serinletecek bir koya daha götürüyoruz.

Sırada ki koyumuz Fenerli Ada. Bu tertemiz ve serin koyun sularında yaz gününün sıcaklığından biraz daha uzaklaşacaksınız. Burada ki mola süremiz de dolduğunda, bir çok misafirimiz tarafından merak edilen Kleopatra adasına doğru yola çıkacağız.

Sırada ki durağımız ise turumuzun en güzel yeri olan Kleopatra Adası. Önce Roma döneminden kalan tarihi anıtları ve amfi tiyatroyu gezerken, rehberimiz size bu yere ait ilginç hikayeler anlatıp bilgiler verecektir. Kültür gezimizi tamamladıktan sonra Kleopatra adasına yüzmek için yola çıkacağız.

Ancak maalesef Kleopatra koyunda oldukça özel kumlar bulunduğundan dolayı bu plajda güneşlenmek yasak.

Bu son koyda da süremizi tamamladıktan sonra, teknemize geri dönüp, Marmaris’e doğru rotamızı çevireceğiz.

İlgili Turlar

  Tur Bilgileri

  Tur Konumu

  Diller