Ölüdeniz Tekne Turu 2022

Fethiye

Başlangıç Fiyatı

300

Genel Bakış

Ölüdeniz Tekne Turu, namı dünyanın dört bir yana uzanan enfes bir programdır. Fethiye’deki tatilini dopdolu bir etkinlikle taçlandırıp onu unutulmaz kılmak isteyen yerli yabancı pek çok turistin en popüler seçeneklerinden biri olan bu tekne turu, eminiz ki sizin için de huzurlu ve eğlenceli saatleri birbiri ardına sıralayacak!

Ölüdeniz Tekne Turu Hakkında Tüm Detaylar

İlk olarak Ölüdeniz Tekne turu konseptimizden ayrıntılı bir şekilde bahsederek sizi neyin beklediği hakkında fikir vermek istiyoruz. Daha önce hiç böyle bir maceraya atılmamış olabilirsiniz, bir çok kez deneyimlemişte olabilirsiniz. Fakat bu mükemmel gün için bize bir şans vermelisiniz.

Turumuz, Fethiye’nin en ünlü yüzme ve gezi noktalarından biri olan Ölüdeniz’in iskelesinden hareket edilip masmavi sulara açılarak başlayan civardaki koylara, adalara, kıyılara, plajlara uğradığımız, bu koylarda yüzme molarları da verdiğimiz 6-7 saatlik bir programdır. Buralardaki mola süresi boyunca ister vücudunuzu tazeleyecek sularla buluşursunuz, ister güvertede kalarak anın tadını çıkartırsınız. Seçim sizindir.

Üstelik siz dilediğiniz gibi berrak suların, güneşin, temiz havanın tadını çıkartırken, araçla ulaşılmayan koylarda gürültüden de uzak olacaksınız.

Ölüdeniz Tekne Turu Güzergahı

Mavinin ve yeşilin birbirine karıştığı, kumların pırıl pırıl parladığı cennet gibi koylara yelken açıyoruz! Daha spesifik bir cevap isterseniz, aşağıda ölüdeniz turu güzergahımızı adım adım incelediğimiz başlıklara ulaşabilirsiniz. Ayrıca ayrıntılı olarak ziyaret noktalarımızı da öğrenebilirsiniz.

İskeleye varıp tekneye adım atmanız ile başlayacak turumuz da, güler yüzlü ekip üyelerimiz sizi karşılayacak ve kısa bir randevu kontrolünden sonra  istediğiniz yere yerleşip muhteşem bir gün için kalkışı bekleyebileceksiniz. Diğer misafirlerimiz de tekneye adım attıktan ve tur için hazırlıklar yapıldıktan sonra ilk rotamıza doğru yelken açacağız!

Fiyata Dahil / Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemeği
 • Sigorta
 • Rehberlik
 • Kişisel Harcamalar
 • İçecekler
 • Transfer

Tur İmkanları

Ön Ödeme
Rehberlik
Rezervasyonlar
Yemek

Tur Planı

Keskin yamaçların yeşil ile, altın kumların cam gibi sularla buluştuğu, UNESCO tarafından ise Dünya Mirası listesine giren Kelebekler vadisi. İşte bu nefis yerde doya doya yüzebilir, yürüyüş yapabilir ve dilerseniz de güneşlenebilirsiniz.  Daha da güzeli, adını aldığı nadide canlılar olan kelebekler için bu vadi uğrak bir nokta olduğundan dolayı, nadir türdeki kelebeklerle karşılaşma şansı da elde edebilirsiniz!

Kelebekler Vadisi’ndeki yüzme ve gezme keyfimiz sonlandığında ise, teknede leziz bir öğle yemeği yiyeceğiz. Kızarmış tavuk, salata, pilav/makarna ve mezelerden oluşan menümüzdeki iştah açan yiyeceklerle enerjimizi tazeleyeceğiz. Sonra bir sonraki durağımıza doğru ilerleyeceğiz.

Sırada ki durağımız ise mavinin bütün tonlarını görebileceğiniz Akvaryum koyu olacak. Berraklığı ile sizi kendine hayran bırakacak bu koyda, verdiğimiz molada dilediğiniz gibi yüzebileceksiniz.

Kara ulaşımı olmayan, yalnızca tekne turu aracılığı ile gidilebilen ve doğal olarak son derece sessizliğe bürünmüş st. Nicolas adası, turumuzun son rotası arasındadır.  Bulgulardan yola çıkılarak yapılan rivayetlere göre bu adanın en yüksek noktası St. Nicolas’a ithaf edilmiştir; yani Noel Baba olarak da bilinen St. Nicolas’a! İşte böyle farklı hikayelere Rehberimizin de anlatımıyla daha çok şaşıracağınıza eminiz.

Yaz aylarının vermiş olduğu  sıcaklıkla biraz bunalmış olabilirsiniz. İşte bu koy serinlemeniz için ideal bir yer. Fethiye’nin diğer koylarına oranla adından da anlayabileceğimiz gibi daha soğuktur. Eğer soğuk suyu sevmiyorsanız, yukarıdan baktığınızda derinliği görebildiğiniz berrak denizi izleyip, keyfini çıkarabilirsiniz.

Diğer bir koyumuz ise rotamızın son durağı olan, kara araçlarıyla ulaşımın olmadığı deve plajı. Bu koyumuz da da kısa bir mola vereceğiz. Ilık denizin keyfini çıkardıktan sonra programımızı tamamlamak için geri dönüş yolculuğumuza başlayacağız.

Masmavi sular geri dönüş rotası için bizi bekliyor olacak. Dönüş yolunda farklı adalara ve koylara uğrayarak limana döneceğiz.

İlgili Turlar

  Tur Bilgileri

  Tur Konumu

  Diller